PRP, PPP, PLAZMA JEL; OTOLOG BÜYÜME FAKTÖRÜ TRANSFERİ Yazdır e-Posta

PRP (Platelet Rich Plasma):

Kan'daki büyüme faktörlerinin (TGF,bFGF, PDGFa-b, EGF, VEGF, CTGF) ayrıştırılması, Santrifüj cihazımız ve kitlerimizin özellikleri ile en iyi PRP'nin elde edilmesi. Tüm Cilt ve yara iyileştirme tedavilerinde etkendir.


Kişinin kendi kanındaki büyüme faktörlerinin ayrıştırılması, tedavi edilecek olan bölgeye organik bir büyüme faktörü transferi olacağından, iyileşme süreci ve etkisi mükemmel olacaktır. PRP’nin faydaları dünya üzerinde birçok klinik çalışma sonuçları ve akademik yayınlarla kanıtlanmıştır. Zaten büyüme faktörünün ayrıştırılması ile tedavi; sonuçları çok kısa sürede etkili ve efektif olacak bir tedavi yöntemidir.

En iyi PRP’nin nasıl elde edileceği konusunda, klinik çalışmaları uzun bir süredir test etmekteyiz. Bu konuda, RPM(Devir)’in sadece birebir etkili olmadığını, fazlası olan RCF(Bağıl Santrifüj Kuvveti)’nin de önemini anlatmaktadır. TCT Medikal ve Stratejik Ortakları, en iyi PRP’nin elde edilebileceği sistemleri üretip, tanıtmaktadır. Bağıl Santrifüj Kuvveti; Santrifüj cihazının içerisinde bulunan Rotor, Bucket ve PRP Tüplerinin santrifüj esnasında Kan’a uyguladığı basınç ile birebir ilişkilidir. Böylece her santrifüj cihazı ve her tüple en iyi PRP’nin elde edilebileceği düşüncesi tamamen yanlış bir düşüncedir.

PRP, PPP, PLAZMA JEL


PRP’nin elde ediliminde, RBC (Kırmızı Kan Hücreleri)’nin en iyi şekilde ayrıştırılması, Plazma’nın ve White Blood Cells (Buffy Coat Layer)’in elde edilmesi çok önemlidir. Resume, tüm bu çalışmalarını bu bağlamda, en iyi PRP’nin elde edilmesi olarak açıklamaktadır.

PRP KİT: Yukarıda açıklanan RCF bağlamında; Santrifüj cihazımızda bulunan özel rotor ve bucketlar sayesinde, özel tüpler ile uygulama protokollerine göre santrifüj edildikten sonra, plazmanın RBC'den net biçimde ayrıştırılması sağlanır.

PRP; sadece estetik uygulamalarda kullanıldığı gibi ayrıca yara iyileşmesi, rejuvenasyon, akne tedavileri gibi uygulamalarda da etken bir yöntemdir.

PRP, PPP, PLAZMA JEL   

PPP (Platelet Poor Plasma) ve Plazma Jel: Santrifüj İşleminden sonra PRP'yi direkt mezoterapi yöntemi olarak hastaya uygulayabilmek mümkündür. Genellikle Santrifüj işleminden sonra PRP’yi uygulayan hekimler, yine plazmanın bir katmanı olan PPP (Platelet Poor Plasma)’yi kullanmamaktadır. PPP, içerisinde yine büyüme faktörleri bulunduran bir katmandır.

PRP uygulandıktan sonra PPP’nin kullanımı için Resume; Plazma Jel’i de tanıtmaktadır. Direkt mezoterapi olarak PRP’nin uygulanmasından sonra kalan PPP, Plazma Jel haline getirilir. Plazma Jel, kişinin kendi kanından üretilen otolog bir dolgu yöntemidir. Böylece hastalar tarafından, kimyasal bir maddenin vücuda entegre ettirilmesinden ziyade Plazma Jel uygulaması tercih edilmektedir. PPP, THC(Triple Heating and Cooling) cihazımızla ısıtma ve soğutma işlemlerinden sonra Plazma Jel haline getirilir.

 

Detaylı hizmet ve fiyat bilgisi için biz sizi arayalım

Online Randevu
Adınız Soyadınız (*)

Lütfen adınızı yazınız!
E-Posta Adresiniz (*)

E-posta adresinizi yazınız!
Telefon No

Invalid Input
Randevu Konusu ve Mesajınızı Yazınız : (*)

Lütfen mesajınızı yazınız!
Doğrulama kodunu yazınız

Doğrulama kodu doğru değil. Lütfen tekrar deneyiniz. 
Estetik & Cerrahi Uygulamalar

Meme Estetiği
Burun Estetiği

Saç Ekimi
3 Boyutlu Onarımlar

Kozmetik Uygulamalar
Bir Soru Gönderin