Turkey usa Netherlands Azerbaijan Russia United Arab Emirates
Estetik CerrahiEstetik Cerrahi RandevuWHATSAPP ile Hemen İletişim

Ultherapy - Ultralift yöntemi; 20’li yaşlardan itibaren bozulmaya başlayan cilt yapısı, kollagen – elastin gibi temel elemanları azalan, zayıflayan, bağ dokusundaki değişiklikler sonucu sarkan, kırışan cilt ve cilt altı dokuları toparlayan, iyileşme süreci olmayan, uygulama sonrası işe ve sosyal hayata hemen dönülebilen ultrasonik bir yöntemdir.

Ultherapy- Ultralift yöntemi, ultrason ekranında cilt - cilt altı - kas tabakalarının görüntülendiği, transducer denilen uygulama başlıkları ile 1,5 mm,3 mm ve 4,5 mm derinliklere yoğun ses dalgaları göndererek odakladığımız tabakalarda ısı değişiklikleri ve iyileşme reaksiyonu oluşturan bir uygulamadır.

Ultherapy -  Ultralift uygulamasının sarkan dokuları toparlamada bu kadar başarılı olmasının nedeni, pek çok yöntemde inilemeyen doku derinliklerine inebilmesi ve bu bölgelerin ultrasonik ekranda görüntülenerek tesadüfi değil, tamamen bilinçli bir uygulama yapmasına olanak tanımasıdır. Hem derin dokulara uygulama yapabilmesi, hem de bu bölgeleri ultrason ile ekranda görüntüleyebilmesi, Ulthera- Ultralift’yi, benzeri amaçlar için kullanılabilen lazer ve radyofrekans yöntemlerinden ayırmaktadır.

 

Ameliyatsız Yüz Germe (Ultralift - Ultherapy- Focus Ultrasound)


Ultralift Nasıl Etki Eder?

Derinden yüzeye doğru kas tabakası, deri altı tabaka ve deride ses dalgaları aracılığı ile pek çok noktada minik ısı değişiklikleri oluşturulmakta, ısı etkisi ile sarkan dokular hemen toparlanmakta, ısı nedeni ile oluşan iyileşme reaksiyonu sonucu kollagen üretimi tetiklenmektedir. Artan kollagen sonucu cildin esnekliği artmakta ve aynı zamanda cilt gençleşmektedir. Ulthera- Ultralift ile bu etkiler uygulama sonrasında yaklaşık 3-6 ayda oturmaktadır. Kısaca ulthera yöntemi sayesinde uygulamanın yapıldığı andan itibaren başlayan ve takip eden 3-6 aya yayılan cildi geren ve gençleştiren bir iyileşme süreci başlamaktadır. Ulthera- Ultralift ile yüz germe ve yüz gençleştirme etkileri bu sürenin sonunda oturmakta, fizyolojik yaşlanma süreci bu yerleşmiş iyi görüntü üzerinden devam etmektedir.

Ameliyatsız yüz germe ve yüz – boyun gençleştirme uygulaması sonrasında cildin yüzeyinde herhangi bir uygulama izi olmamaktadır. Bu sayede hastalar ultherapy uygulamasının hemen sonrasında işlerine ve sosyal hayatlarına dönebilmektedirler.

Ultherapy- Ultralift (ameliyatsız yüz gerdirme) yöntemi F.D.A onaylı, sonuçları kanıtlanmış, güvenli bir yöntemdir. Ulthera- Ultralift ile sarkan çene bölgesi toparlanabilir, gıdı ve boyun sarkmaları düzeltilebilir, düşen kaşlar kaldırılabilir, torbalanmış göz kapakları düzeltilebilir, göz ve ağız çevresi kırışıklıkları başta olmak üzere yüz ve boyun dekoltedeki kırışıklıklar düzeltilebilir.

Ameliyatsız yüz germe ve ameliyatsız yüz gençleştirme için ultherapy bazen tek başına, bazen de cilt gençleştirmek için kullanılan lazerler ile kombine edilebilmektedir.


Ultrasonik veya Ameliyatsız Yüz Germe (Ultherapy - Ultralift) Nedir?


Ultrasound teknolojisi ile cildin derinliklerine akustik enerji gönderilerek, cilde herhangi bir hasar vermeden cilt altının ısıtılması sayesinde ciltte sıkılaşma ve gerginlik sağlayan, kollagen üretimini arttıran bir yöntemdir. Cihazın monitöründen cilt – cilt altı ve derin dokular izlenmekte, seçilen bölgelerde, ayarlanan derinliklere akustik (ses dalgaları) enerji gönderilmekte, bu enerji ile cilt altında düz bir hat üzerinde yaklaşık 1 mm aralıklarla küçük ısı hasarları oluşturulmaktadır.

Ultherapy- Ultralift teknolojisi cildin alt katmanlarındaki taşıyıcı dokularda odaklanmış ses dalgaları kullanılarak kollajen üretiminin uyarılması yolu ile ciltte sıkılaşma ve gerginlik sağlayan bir tedavi yöntemidir.


Ultherapy - Ultralift ile Tek seansta Yüz ve Boyun Germe

  • Daha fazla kollajen üretimi
  • Güçlenmiş bağ dokusu
  • Daha sıkı bir cilt
  • Kırışıklarda gözle görülür azalma

Ultherapy - Ultralift teknolojisi cildin alt katmanlarındaki taşıyıcı dokularda odaklanmış ses dalgaları kullanılarak kollajen üretiminin uyarılması yolu ile ciltte sıkılaşma ve gerginlik sağlayan bir tedavi yöntemidir.

Ameliyatsız Yüz Germe (Ultralift - Ultherapy- Focus Ultrasound)Benzer amaca yönelik farklı teknolojiler bulunmasına karşın yapılan işlemin etki bölgesi monitör ile takip edilmek sureti ile tam arzu edilen bölgeye, hassas bir şekilde ve iki farklı katmanda müdahale edebilme özelliği sadece FDA onaylı Ulthera teknolojisi ile mümkün olabilmektedir

Ultherapy - Ultralift ile cildin sıkılığını yitirmesi sebebi ile ile sarkma yaşanan kaş, alın, yanak, ağız kenarı, yüz konturu, çene hattı, gıdı bölgesi, dekolte bölgesi ve kırışan göz çevresinde ameliyatsız toparlanma ve gençleşme sağlanmaktadır.

Ultherapy - Ultralift cihazı ile yapılan bu tedavide, ısı enerjisi veren ses dalgaları monitör ile kontrol edilerek istenen doku derinliğine odaklanmakta ve cildin üst tabakalarına zarar vermeden deri altındaki bağ dokusunda kollajen üretimini artıran küçük ısı hasarları oluşturulmaktadır.

Ameliyatsız bir cilt sıkılaştırma yöntemi olan Ultherapy - Ultralift ile zamanın ve yerçekiminin ciltte yarattığı kollajen azalması, gevşeme ve sarkmalar 30-60 dakikalık tek bir seans ardından elde edilen cilt altı bağ dokusu yenilenmesi ve güçlenmesi ile tedavi edilmektedir.


Ultherapy - Ultralift Nasıl Uygulanıyor?

Ultrasonik yüz ve boyun gençleştirme sırasında ultrason dalgalarını taşıyan uygulama başlığı cilde temas ettirilerek cilt ve cildin alt katmanları monitörde görüntülenir. Belirlenen uygulama alanlarında, cildin 3 mm ve 4,5 mm altına odaklanmış ses dalgaları ile bu bölgelerde kollajen üretimini uyaran ısı hasarları oluşturulur ve yeni kollajen yapımı uyarılarak güçlü bir sıkılaşma etkisi meydana gelir. Bu işlem sırasında cilt yüzeyi uygulamadan etkilenmez.


Ultherapy- Ultralift İşlemi Ne Kadar Sürüyor?

Ulthera- Ultralift süresi uygulama yapılan bölgeye göre değişmekte olup sadece göz çevresine yapılan uygulama 15-20 dakika sürerken tüm yüz ve boyuna yapılan uygulama 1 saat kadar sürmektedir. Ultherapy ile istenen sonuca ulaşmak için tek seans yeterlidir.


Ultherapy - Ultralift Hangi Bölgelerde Etkili Oluyor?

Ulthera ile ameliyatsız yüz gençleştirme, yüz cildi ve “jaw line” diye tabir edilen çene çizgisinde sarkmaları olan hastalarda yanaklara, gıdı bölgesindeki sarkmayı düzeltmek amacıyla boyuna, kaş kaldırmak amacıyla kaş-alın bölgesine, göz dış ve alt kısmındaki kırışıklıkları azaltmak amacı ile göz çevresine, dekolte bölgesindeki kırışıklıkları düzeltmek amacıyla dekolteye uygulanmaktadır.

Uygulama Sırasında Ne Hissedeceğim?

Uygulama sırasında hissedilenler kişiden kişiye farklılık gösterse de, hastalar hissettikleri acıyı anlık “iğne batması” ya da “elektriklenme” olarak tanımlamaktalar. Hastaların tercihine bağlı olarak bölgesel anestezi veya sedasyon uygulaması ile ağrı hissini tamamen engellemek mümkündür olabilmektedir.


Uygulama Sonrasında Neler Beklemeliyim?

Uygulamanın ardından kişi günlük aktivitelerine hemen dönebilir. Dikkat edilmesi gereken herhangi bir durum bulunmamaktadır. Ultherapy sonrasında ciltte yanık, leke, herhangi bir yan etki oluşmaz. Bazı kişilerde hafif kızarıklıklar oluşsa da bu durum birkaç saat sonra normale dönmektedir.


Ultherapy - Ultralift Yaz Aylarında Uygulanabilir mi?

Ulthera- Ultralift işlemi sırasında cildin yüzeyinde herhangi bir etki oluşmadığı için bu tedavi yöntemi diğer pek çok estetik amaçlı müdahaleden farklı olarak yaz aylarında da güvenle uygulanabilmektedir.


Ultrasonik Yüz Gençleştirmenin Diğer Ameliyatsız Yüz Gençleştirme İşlemlerinden Farkı Nedir?

Ultherapy - Ultralift, odaklanmış ultrason teknolojisini kullanan ve cerrahi müdahale olmadan derin dokular üzerinde etki sağlayan tek yöntemdir. Ultherapy ile ciltte sadece tek bir uygulama ile etkili ve memnuniyet verici sonuçlara ulaşmak mümkün olmaktadır.

Cildin sıkılaşması cilt yüzeyine uygulanacak işlemler ile sağlanamaz. Alt katmanlara ulaşabilmek ve odaklı uygulama yapabilmek için işlem sırasında etki oluşturulacak cilt katmanlarını görüntülemek çok önemlidir. Bu hassas uygulamayı benzer amaçlı diğer teknolojilerle elde etmek mümkün değildir. Uygulamanın hedefi, yüz germe ameliyatları sırasında kesilerek çıkartılan tabakayı ameliyatsız bir şekilde küçültmek ve yeni kollajen üretimi tetikleyerek cildin gerginleşmesini sağlamaktır.


Ultherapy - Ultralift Güvenli Bir Yöntem Midir?

Ultrason enerjisi tıpta 50 yıldan uzun süredir kullanılmaktadır ve klinik denemelerle herhangi bir yan etkisi olmadığını ispatlamıştır. Ulthera Amerika F.D.A onaylı bir cihazdır.


Ultherapy - Ultralift’nin Sonuçlarını Ne Zaman Görebilirim?

Tek bir uygulama ardından rejenerasyon süreci hemen başlar, ilk anda bile hafif bir gerilme etkisi görülmektedir. Cilt uygulama sonrası her geçen gün daha iyi görünmeye başlar, 1 hafta sonrasında cildinizi daha iyi hissedersiniz, 1 ay sonra etkiler görünür hale gelir, 3 ayın sonunda istenen sonuç gözlenmeye başlar. Tam sonuç alınması ise 6 ay sürmektedir. Ultherapy ciltte kollajen üretimini uyardığı için elde edilen sonuç uzun süreli kalıcı olmaktadır.


Ulthera - Ultralift İçin Uygun Bir Aday Mıyım?

Yüz ve boyun cildinde gevşeme veya sarkma olan tüm kişiler Ultherapy için uygun adaylardır. Özellikle 40-65 yaş arasında ciltte kollajen kaybı ve gevşeme giderek artan oranda izlendiği için bu yaş grubunda daha belirgin sonuçlar alınmaktadır.

 

Genital Estetik
Selulit Tedavisi
Kök Hücre Tedavileri

Takip Edin

Klinik

GENKORD İSTANBUL

Adres:Bağlar Mah. Yalçın Koreş Cad.

Erdinç Binaları. No:22 A3 Blok Kat:1

Güneşli Bağcılar/İSTANBUL

Tel:(0212) 231 53 50 – (0533) 665 89 71

Mail:Info@genkord.com

search