Turkey usa Netherlands Azerbaijan Russia United Arab Emirates
Estetik CerrahiEstetik Cerrahi RandevuWHATSAPP ile Hemen İletişim
Meme Büyütme
Birçok kadın için, kendine güvenli, canlı ve enerjik hissetmek, iyi görünmekle yakından ilişkilidir. Binlerce kadın, böyle bir güvene kişisel tatmine memelerini büyütmeyi seçerek ulaşmıştır. Uygulanan prosedürlerin ardından, birçok kadın kendisi ve vücudu hakkındaki hislerinde bir dönüşüm yaşamışlardır.


Kadınlar meme büyütmeyi seçmelerinin birçok sebebi vardır. Bunların bazıları:

·         Vücutlarını daha orantılı hale getirmek için memelerini büyütmek

·         Emzirme sebebiyle şekli bozulmuş olan memelerini şekillendirmek ve büyütmek

·         Büyüklüğü ve şekli farklı olan memeleri dengelemek

Gerekçeleriniz son derece kişiseldir ve meme büyütme konusunda ki kararlarınız, kişisel ihtiyaçlarınıza, isteklerinize ve beklentilerinize dayanarak siz ve doktorunuz tarafından verilmelidir.

Bugün, kendileri için meme büyütmenin doğru olduğuna karar veren kadınlar için birçok seçenek mevcuttur. Bu broşür, meme büyütme ve elinizdeki tüm seçenekler hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanıza yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Bu broşürün doktorunuzla aranızdaki iletişimin ve tartışmaların yerine geçmesi amaçlanmamıştır.

Meme Anatomisi

Meme, yağ, glandüler ve fibroz dokulardan oluşmaktadır. İçinde kan damarları, süt kanalları, yağlar, bezler ve duyusal sinirler vardır. Memenin altında, kol hareketine yardımcı olan büyük bir kas olan pectoralis major vardır.

İnsizyonlar Seçenekleri

Meme büyütme normalde üç yaygın insizyon bölgesinden biri kullanılarak gerçekleştirilir: meme ucunun çevresi (periareolar), meme altı kıvrımı (inframamary) veya kol altı (tranksalsiller).

·         Periareolar: Bu insizyon en az belli olanıdır. Ancak, emzirmenin engellenmesine sebep olabilir.

·         Meme altı kıvrımı: Bu insizyon meme altındaki kıvrımda gizlendiği için çok popülerdir.

·         Tranksaksiller: Bu insizyon daha az gizlidir, fakat göğüslerinde daha az bir yara izi olmasını isteyen kadınlar için en iyi seçenek olabilir.

Doktorunuz, her bir insiyon seçeneğini size açıklayacak ve sizin için doğru olan kararı vermenize yardımcı olacaktır.

Yerleştirme Seçenekleri

Meme büyütme sırasında, implantlar ya da göğüs kasının altında (submüsküler) veya kasın üzerinde ve meme bezlerinin altında yerleştirilir (subglandüler).

·         Submüsküler yerleştirme
İmplantlarınızın deri altında hissedilebilme olasılığını azaltabilir ve implantlarınızın etraftaki yara dokusunun sertleşme olasılığını yardım etmeyi sağlayabilir. Aynı zamanda bir mamogram sırasında memelerinizin görüntülenmesini kolaylaştırır. Bu yerleştirme seçeneğinin olası dezavantajları, daha uzun bir ameliyat ve iyileşme süresi olabilir.


·         Subglandüler yerleştirme
Büyütme ameliyatınızın daha kısa olmasını sağlar ve iyileşme süresini azaltır. Olası bir dezavantaj, implant kenarlarının deri altından daha görünüz olması olabilir. İmplantlarınız meme altına yerleştiğinde bir mamogram sırasında görüntüleme daha zor olabilir.


Doktorunuz sizinle bu iki yerleştirme seçeneğinin sizin kişisel ihtiyacınızla olan ilişki hakkında konuşabilir böylece hangi seçeneğin sizin için doğru olduğuna karar verebilirsiniz.

Meme İmplantı Türleri

Son 20 yıldır tüm dünyada Mentor, en yüksek kalitede meme implantı üreticiler arasında lider olarak tanınmaktadır. Zengin geçmişimiz endüstrideki ilkler, yenilikçi ürün tasarımı ve çığır açan araştırmalarla doludur. Diğer üreticiler gelip geçerken, Mentor sürekli olarak katı kalite ve test standartlarını karşılayan veya aşan, teknolojik olarak en gelişmiş meme büyütme ürünlerini geliştirmiştir.

İki temel meme implantı tipi vardır:

·         İçi jel dolu meme implantları

·         İçi salin dolu meme implantları.

İçi Jel Dolu Meme İmplantları

Mentorun tüm jel implantlarında, yapışkan, emniyetli ve estetik olarak hoş görünen jeller kullanılmaktadır. Üç yapışkanlık derecesinde dolgu malzemesi sunmaktayız;

·         Yapışkan1, en yumuşak hissedilen jel

·         Yapışkan2, biraz daha sıkı

·         Yapışkan3, mentorun en sıkı jeli

·         Contour profile jel, doğal şeklini koruması için en yapışkan jel ile doldurulmuştur.

İçi Salin Dolu Meme İmplantları

İçi salin dolu meme implantları , ameliyat sırasında insan vücudunun çoğunu oluşturan sıvıya benzer olan bir tuzlu su çözeltisi ile doldurulur. Birçok kadın için implant seçimi ile ilgili en zor kısım hangi boyutta bir meme istediklerine karar vermektir. Mentorun yuvarlak ve Kontur Profili Spektrum implantları çıkarılabilir bir dolum tüpü olan, tek, içi salim dolu meme implantlarıdır. Doktorunuz prosedürden altı ay sonrasına kadar bu dolum tüpü vasıtasıyla salin ekleyerek veya çıkararak implantlarınızın boyutunu ayarlayabilirsiniz.

İmplant Şekilleri

Elde etmeyi beklediniz meme şekline bağlı olarak, doktorunuz ve siz yuvarlak veya konturlu bir implant seçebilirsiniz. Konturlu implantların damlaya benzer bir şekli vardır ve hastalara daha doğal görünümlü memeler sağlayabilir. Mentor meme implantlarının değişik çıkış dereceleri vardır orta, orta plus ve yüksek. Yüksek profilli implantlar, büyük bir çıkıntı isteyen ve göğüs duvarı dar olan kadınlar için mükemmel bir seçimdir.

İmplant Yüzeyleri

Meme implant yüzeyleri düz yada pürtüklü olabilir. Düz yüzeyli implantların biraz daha yumuşak bir kabuğu vardır ve derinden hissedilme olasılıkları daha azdır. Mentorun pürtüklü yüzeyli implantları siltex olarak adlandırılır.

Herkese Uygun Seçenekler

Burada, mentorun tüm meme implantı ürünlerinin fotoğraflarını ve adlarını görebilirsiniz. Doktorunuz faklı özelliklerini ve faydalarını açıklayabilir ve sizin için hangi tip implantın doğru seçim olduğunu sizinle tartışabilir.

Ameliyatınız

Meme büyütme prosedürleri, genellikle bir hastane odası veya ameliyat merkezinde yapılır. Normalde ameliyatınızın yapıldığı gün eve gidebilirsiniz. Tipik olarak genel anestezi kullanılır, böylece prosedür sırasında uykuda olursunuz.

Ameliyat genellikle bir ila iki saat sürer. Doktorunuz bir insizyon yapar ve meme implantının içine yerleştirileceği bir cep oluşturur. İmplant uygun posizyona yerleştirildiğinde, insizyon dikilerek kapatılır.

En iyi sonuçları elde etmek ve olabildiğince hızlı iyileşmenizi sağmak için, cerrahınızın size kişisel ihtiyaçlarınıza en uygun cerrahi teknikerini anlatacaktır.

İyileşmeniz

Her kadının iyileşme süreci farklıdır. Genelde meme büyütme ameliyatından sonra birkaç gün biraz ağrı olacaktır. Prosedürden sonraki ilk 24 ila 72 saat, kendinizi en rahatsız hissedeceğiniz dönem olacaktır. Memeleriniz şişmiş ve çok hassas olacaktır, her kadının iyileşmesi farklı olsa da yaklaşık bir hafta sonra hafif aktiviteleri yapabilir duruma gelirsiniz.

İyileşmenizin önemli bir bölümünde, bir ameliyat sonrası sutyeni veya özel sıkıştırıcı giysi giymek yer alır. Bunlar; iyileşirken size özel önerilerde bulunabilir. Eğer meme implant ameliyatınızdan sonra herhangi bir sorun çıkarsa, hemen doktorunuzla temas kurun.

Mentor Ömür Boyu Değiştirme Politikası

Meme büyütme işleminiz için mentor meme implantlarını kullanma kararınız kişilsel ve uzun süreli bir karardır. Meme implantlarını yaşamınız boyunca kullanamayabileceğiniz için, mentor, ömür boyu ürün değiştirme politikasının arkasında sağlam durarak kararınızı desteklemektedir.

Plastik Cerrahınıza Sorulacak Sorular

·         Cerrah kaç yıldır meme implantı prosedürleri gerçekleştiriyor?

·         Cerrah yılda kaç meme büyütme implantasyon prosedürü gerçekleştiriyor?

·         Meme implantı ameliyatı ile ilişkili olası riskler ve komplikasyonlar nelerdir?

·         Meme büyütme işlemi için tüm seçeneklerim nelerdir?

·         Benim için hangi şekil, büyüklük, yüzey dokusu, insizyon bölgesi ve yerleştirme bölgesi öneriliyor?

·         Emzirme yeteneğim nasıl etkilenecek?

·         Zaman geçtikçe implant memelerimin nasıl görünmesini bekleyebilirim?

·         Bakabileceğim önce ve sonra fotoğrafları var mı?Genital Estetik
Selulit Tedavisi
Kök Hücre Tedavileri

Takip Edin

İLETİŞİM

Adres: Bağlar Mah. Yalçın Koreş Cad.

Erdinç Binaları. No:22 A3 Blok Kat:1

Güneşli Bağcılar/İSTANBUL

Tel: (0212) 291 04 44 -  (0533) 714 88 18

Mail:info@genkord.com

 

 


search